Internetové stránky provozované Tichý svět - chráněná pracoviště, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

Fyzické kurzy

Kurzy probíhají 1x týdně pod vedením zkušeného neslyšícího lektora znakového jazyka. Každý kurz obsahuje 16 lekcí po 90 minutách.

Vybrat si můžete buď kurz bez akreditace nebo s akreditací. Rozdíl je ve formalitách a povinnostech, nikoliv v obsahu. Zásadním rozdílem je, že studenti akreditovaných kurzů mají povolenou pouze jednu absenci. Navíc akreditovaný kurz učí výhradně lektor s delší praxí a u závěrečné zkoušky studenty hodnotí 3členná komise místo obvyklých 2 osob. 

Cena fyzického kurzu bez akreditace: 3.800 Kč.

Akreditované kurzy

Naše kurzy 1. - 4. modulu jsou akreditované u Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) a u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

K čemu akreditované kurzy jsou?

Jedná se o kurzy schválené ministerstvem. Aby zaměstnavatel mohl svému zaměstnanci vzdělávací kurz proplatit, často vyžaduje právě potvrzení o absolvování akreditovaného kurzu.

Slovo akreditace pochází z francouzského jazyka a doslova znamená ověřit důvěryhodnost. Akreditaci považujeme za určité oprávnění k činnosti (nejčastěji vzdělávací činnosti) nebo ověření a uznání takového oprávnění. 

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) rozhoduje o akreditaci vzdělávacích programů pro kvalifikační kurzy a kurzy určené pro pracovníky v sociálních službách. Organizace akreditované MPSV zabývající se sociálními službami mohou následně kurzy poskytovat svým zaměstnancům.

Stejným způsobem uznává akreditované kurzy Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Tyto kurzy tak nejčastěji navštěvují pedagogičtí pracovníci.

Cena akreditovaného kurzu: 4.200 Kč. 

 

Kontakt: tichyjazyk@tichysvet.cz