Internetové stránky provozované Tichý svět - chráněná pracoviště, o. p. s. používají cookies. Používáním těchto webových stránek s tímto použitím souhlasíte. V pořádku Více informací o cookies

O nás

Kurzy českého znakového jazyka pro veřejnost nabízíme od roku 2012. Postupem času se náš tým zkušených neslyšících lektorů rozrostl a nyní nabízíme kurzy a workshopy na mnoha místech po celé ČR.

Během pandemie koronaviru jsme spustili online kurzy znakového jazyka. Přes počáteční ostych si rychle získaly své příznivce a nyní studenti online tvoří polovinu všech kurzistů. Nutno dodat, že u online kurzů klademe stejné nároky na kvalitu výuky i závěrečné zkoušky jako u kurzů fyzických. Abychom toho dosáhli, snížili jsme mj. maximální počet studentů na 6 - oproti fyzickým kurzům, kde je maximum 10 účastníků.

Všichni naši lektoři využívají jednotnou metodiku výuky a každý student má k dispozici e-learning, ve kterém najde obsah každé probírané lekce - slovíčka i základní fráze.

Často se nás ptáte, jestli je naučit se znakovat náročné. Je to stejné jako u jakéhokoliv jiného jazyka. ČZJ je ale přesto trochu jiný, je vizuální, a tak mnoho lidí objevuje kouzlo využívání mimiky, motoriky a prostoru. 

Pokud se chcete dozvědět více o kultuře neslyšících a naučit se pár základních znaků, nabízíme interaktivní workshopy pro skupiny od cca 10 lidí. Každý workshop je připraven na míru potřebám jednotlivého kolektivu.

Věděli jste, že v USA je znakový jazyk čtvrtým nejčastěji učeným jazykem? Bylo by skvělé, kdybychom i u nás přispěli k bourání bariér mezi světem slyšících a neslyšících třeba tím, že budeme umět alespoň pár základních znaků a budeme mít základní povědomí o tom, co život v tichu přináší a obnáší.

A proč se učit znakovku? 

 1